Серед населення є плутанина у поняттях перепланування та реконструкції. Обидва означають зміну приватного будинку. Багато хто думає, що це одне й те саме, але з юридичної точки зору це не так. На перепланування дозвіл не потрібен, тоді як перебудову неможливо законно провести без дозволів спеціальних органів. Незаконна реконструкція будівлі в Україні карається штрафами. Також це викликає проблеми з подальшими діями з нерухомістю: продажем, даруванням тощо.
Щоб узаконити реконструкцію приватного будинку необхідно зібрати базовий пакет документів, потім звернутися в архітектурно-будівельну інспекцію. Там видають повідомлення про початок будівництва, після чого об’єкт вводиться в експлуатацію та на нього може бути оформлене право власності.
Реконструкцією вважаються будівельні роботи з втручанням у несучі, зовнішні конструкції чи інженерні комунікації. Також до реконструкції відносять зміну функції об’єкту нерухомості. Наприклад, зміна нежитлового простору на житловий. Будь-які роботи зі зміною геометрії будівлі також належать сюди.
Самовільну реконструкцію будинку вважають незаконною, за неї передбачено штрафи. На щастя, узаконення реконструкції приватного будинку простіше, ніж зміни у квартирі, оформлення прибудов до багатоквартирних будинків тощо.
З будь-яких питань, пов’язаних із отриманням дозволу на реконструкцію або збиранням документів, можна звернутися до фахівців нашої компанії. Ми проводимо безкоштовні консультації для власників приватних будинків.
У законодавстві України немає жодного акта, який регулював би абсолютно всі види самовільної реконструкції. Але один із основних — Закон про регулювання містобудівної діяльності. Спочатку потрібно визначити тип будівлі: житловий чи нежитловий, потім врахувати її площу. Це визначає порядок процедури та набір необхідних документів.
Що стосується приватного будинку і його узаконення, то процедура відрізняється в залежності від площі. Будинки поділяють на дві групи: до 500 кв.м та вище 500 кв.м. Незалежно від того, чи це житловий будинок, дачний або садовий будиночок, процедура буде однаковою.
Щоб узаконити реконструкцію житлового будинку до 500 кв.м, проходять таку процедуру:
Для будинку площею понад 500 кв.м процедура узаконення така:
Після цього реєструється повідомлення про початок робіт та розробляється техпаспорт, як і у випадку з будинками до 500 кв. Додатково, власнику потрібно буде укласти договір про пайову участь із компанією-забудовником, і лише після цього процес може закінчуватися введенням в експлуатацію. Внаслідок цього видаються права власності.
Узаконити реконструкцію будинку, по суті, те саме, що розпочати нове будівництво. Адже ви змінюєте старий будинок на новий та отримуєте оновлений пакет документів.
Щоб узаконити реконструкцію житлової будівлі, потрібно зібрати базовий пакет документів, окрім того, що описано вище. Він однаковий для всіх видів будівель і включає:
За наявності потрібно надати проект реконструкції будівлі та технічний паспорт об’єкта. Щоб з’ясувати, чи є у вас всі необхідні для початку процедури документи, зверніться за допомогою до юридичної компанії.
Якщо перебудова буде не повною, тобто змінюється лише частина будинку, документально це нічим не відрізняється від повної реконструкції. Це стосується тих ситуацій, коли право власності поширюється на всю будівлю.
Якщо ж право власності є лише на частину будівлі (житлової чи нежитлової), то зміни можливі лише у геометричних межах будівлі.
Самовільну реконструкцію будинку можна проводити без попередження сусідів (тільки для приватних будинків). У такому разі потрібна лише згода всіх співвласників (якщо вони є) та дозвіл від відповідних державних органів.
Мешканці квартир у багатоповерхівках мають узгодити свої дії щодо реконструкції з сусідами. Це актуально для випадків, коли зачіпаються місця загального користування. Наприклад, щоб використовувати горище як мансарду у квартирі на верхньому поверсі.
Середня ціна становить 20 000 грн, але вона може відрізнятися залежно від того, де проводяться роботи, яка загальна площа будівлі, і чи є у власника всі необхідні документи, чи потрібно щось дооформити.
Вартість розраховується індивідуально. Щоб зорієнтуватись, можете проконсультуватися з юристами.
Плануючи реконструкцію приватного будинку або вже зробивши самовільну перебудову, краще заручитися підтримкою юриста та оформити все без зайвих турбот. У нашій фірмі вам допоможуть узаконити перебудову. Ми пропонуємо:
Ми допоможемо вам легалізувати перепланування чи реконструкцію, щоб надалі не було проблем із управлінням нерухомістю!
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.