Переплануванням називають певний вид будівельних робіт. На відміну від простого ремонту, його обов’язково потрібно узаконити як у житловому будинку, так і в будь-якому нежитловому приміщенні. Процес нескладний і за допомогою нашої юридичної компанії оформити все можна за кілька днів.
Узаконити перепланування нежитлового приміщення сьогодні можна за такою процедурою: оформити новий техпаспорт та подати оновлену інформацію до державного реєстру.
Для обладнання офісу, складу, виробничого цеху та ін. використовується саме нежитлове приміщення. Для підвищення зручності використання такого приміщення іноді потрібне перепланування. Його можна проводити за бажанням. Але важливо враховувати, що після такого ремонту дані у техпаспорті не відповідатимуть реальному плануванню. Саме тому є потреба у легалізації.
Якщо не узаконити самовільну перебудову, проведену в будівлі, виникнуть проблеми з проведенням нотаріальних процедур з нежитловим приміщенням. До них відносяться:
Незаконне перепланування легко оформляється. Оформлення може зайняти небагато часу, що завжди зручно. Якщо ж проводилися серйозніші роботи (наприклад, реконструкція всього нежитлового приміщення), а власник думав, що це просте перепланування і оформляти його не потрібно, на нього чекають штрафи та інші неприємності. Тому перед будь-якими будівельними роботами в нежитловій будівлі потрібно завжди перевіряти ще раз інформацію.
Крім перепланування, яке можна узаконити, є ще реконструкція. Поняття часто плутаються, але вони зовсім різні і включають різні списки допустимих робіт. Самовільне перепланування нежитлового приміщення дозволене, якщо воно передбачає такі роботи:
Коротко кажучи, це всі роботи, які не впливають на геометрію нежитлового приміщення і не передбачають втручання в несучі стіни та капітальні конструкції будівлі або його інженерні системи. Решта буде вважатися реконструкцією, а щоб її узаконити, потрібно пройти складнішу процедуру. Все це потрібно враховувати, коли хочете перепланувати нежитлове приміщення.
Узаконення змін у нежитловому приміщенні, що відносяться до перепланування, відбувається за спрощеною процедурою. Це означає, що не потрібно отримувати дозвіл на будівництво: його можна розпочинати у зручний момент, а також не потрібно вводити об’єкт в експлуатацію.
Але щоб узаконити самовільне перепланування будівлі, що використовується як нежитлове, потрібно:
Замовити розробку техпаспорту для нового приміщення. Для цього приходить інженер з БТІ і записує дані про нове приміщення, щоб потім відобразити їх у документі.
Внести нові дані до Державного реєстру майнових прав, надавши їм новий технічний паспорт. Цей крок необхідний, якщо зміни планування призвели до зміни площі будівлі.
Таким чином можна узаконити вже зроблене перепланування. В результаті, у власника має бути новий технічний паспорт та витяг з реєстру, якщо дані в ньому оновлювалися.
Щоб узаконити перепланування нежитлової будівлі, отримавши новий техпаспорт, потрібно надати такі документи:
паспорт та ІПН власника будівлі
старий техпаспорт (за наявності)
підтвердження права власності
У ситуації, коли нежитлове приміщення належить кільком власникам, узаконення проводиться за наявності документів кожного з них. Якщо когось із них немає в країні або він перешкоджає оформленню, справа вирішується через суд.
Щоб ви не збирали потрібні документи самостійно та не витрачали свій час на оформлення, ми допоможемо узаконити перепланування нежитлового приміщення у стислі терміни. Ціна послуги формується з різних факторів: наявності документів, розташування об’єкта та типу проведених робіт. Дізнатись точну вартість можна буде, проконсультувавшись з нашими фахівцями по телефону.
У нас у компанії проводяться безкоштовні консультації. Ми оформляємо документи під ключ та беремо оплату лише за конкретні дії щодо оформлення паперів. За потреби, ви можете оплачувати їх поетапно.
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.