Для сучасних ферм та успішного бізнесу у сфері тваринництва важливо грамотно облаштувати приміщення для утримання тварин. Проектування та будівництво ферм виконується з урахуванням багатьох вимог закону.
Для того, щоб виконати проектування – необхідно вивчити багато законодавчих актів, зібрати низку дозволів та вивчити місце, де буде виконано будівництво ферм чи корівників.
Проектування та будівництво корівників або інших споруд для вирощування та утримання тварин, а також отримання продуктів тваринного походження насамперед регулюється Державними будівельними нормами. Проектування корівників та ферм передбачає подальше будівництво приміщень різного типу. Їх можна умовно розділити на основні приміщення та обслуговуючі.
Для ферм та корівників основні приміщення – це безпосередньо місця утримання тварин, догляду за ними, отримання продукції. Для молочних ферм необхідно здійснити проектування системи автоматичного доїння корів.
Проектування молочних ферм передбачає також будівництво підсобних приміщень. Державні будівельні норми мають чіткі вимоги до даних об’єктів. До них відносяться об’єкти для приготування кормів тваринам:
кормоцехи
кормоприготувальні
корморозмішувальні та інші
Також для молочних ферм проектують будинки ветеринарного призначення. Великі підприємства потребують пунктів технічного обслуговування машин та обладнання.
Окремо варто виділити проектування споруд водопостачання, каналізації, електропостачання, котельні. Проектування ферми ВРХ має передбачати всі умови для комфортного утримання тварин. Тому чим більше підприємство, то складніше буде проектування.
Так як підприємства працюють з великою рогатою худобою (ВРХ), існують окремі санітарні вимоги до приміщень, де утримуються тварини або продукція. Проектування молочних ферм має передбачати це, оскільки існує низка ризиків, пов’язаних із захворюванням тварин.
Для корівників потрібно розробити проект, який враховуватиме розміри загонів для утримання тварини, температуру всередині приміщення, вентиляцію.
Особливу увагу варто приділяти системі збирання продуктів життєдіяльності тварин. Проектування включає будівництво спеціальних систем каналізації та водопроводу, щоб утримувати тварин у чистоті. Це зменшує ризики захворюваності тварин, а догляд за ВРХ стане більш простим для обслуговуючого персоналу.
Проект систем, які забезпечують чистоту для корівників, можна виконувати для існуючих ферм. Так багато підприємців купують чи орендують тваринні господарства чи відповідні приміщення, виконують проектування молочних ферм, модернізують їх та запускають успішний бізнес.
Проектування механізації для прибирання молочних корівників та ферм виконується як для будівель для їх утримання, так і для пасовищ або вигульних майданчиків. У масштабах великих корівників ручне прибирання за ВРХ неефективне і потребує великої кількості персоналу. Проектування системи збирання гною ферм та корівників враховує кількість тварин, норми харчування, кількості підстилок на одну особину. Відходи необхідно видаляти регулярно, тому проект автоматизації процесу необхідний для таких об’єктів.
Крім приміщень молочних ферм, також необхідно виконати проектування вигульних майданчиків. У теплу пору року ВРХ багато годин пасеться на відкритому повітрі. Це дозволяє покращити стан тварин, що позитивно впливає на їхнє здоров’я та збільшує кількість молока. Навіть якщо для ферм немає місця для полів та пасовищ, слід розробити проект спеціальних майданчиків.
Проектування таких майданчиків для молочних корівників передбачає встановлення годівниць та поїлок. Також можна передбачити наявність навісів та вітрозахисних пристроїв.
Проект може передбачати покриття вигульного майданчика корівників. Якщо немає потреби в облаштуванні твердої площадки – можна виконати лише ущільнення ґрунту. Тверде покриття варто обладнати лише біля місь годування. Також для ВРХ майданчики для вигулу мають бути під ухилом. Рекомендується витримувати ухил 6 градусів.
Окремо можна передбачити систему освітлення території. Для молочних ферм це спрощує догляд за тваринами та проведення різних робіт на майданчиках увечері.
Для молочних ферм також потрібне проектування та будівництво виробничих будівель. Якщо підприємство займається повним циклом виробництва молочних товарів – виконується проектування систем зберігання та пастеризації молока, ліній розливу та пакування, а також цехів з виготовлення іншої молочної продукції – сирів, кисломолочної продукції, масла.
Для таких ферм, де міститься ВРХ, важливо виконати проект поділу зон утримання тварин, їх вигулу, зон зберігання відходів, промислової зони. Фахівці «ВСЕ ЗАКОННО» допоможуть створити проект. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу юристів. Вони допоможуть зібрати всі необхідні дозволи, щоб розпочати будівництво. Оскільки цей бізнес передбачає роботу з тваринами та належить до об’єктів підвищеного ризику – важливо мати всі необхідні дозволи від місцевих органів влади, екологічної інспекції, органів, що регулюють ветеринарні норми.
Якщо відповідально підійти до цього процесу, проект буде складено в стислі терміни. Зазвичай це займає від кількох тижнів до кількох місяців. Це залежить від складності облаштування корівників, отримання документації та дозволів. Тому наші фахівці готові допомогти вам виконати проектування та розпочати бізнес.
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.