Прибудова біля багатоквартирних будинків сьогодні є поширеним явищем. Додаткова площа, що займає 1 поверх, може бути житловим приміщенням (частиною квартири) або офісом, складом і т.д. Часто власники квартир вважають, що у легалізації немає необхідності, але це не так. Зробити це необхідно відповідно до законодавства.
Щоб узаконити самовільну прибудову до багатоквартирного будинку, необхідно пройти технічну інвентаризацію, підготувати всю необхідну технічну документацію і лише після цього реєструвати право власності.
В нормі спочатку потрібно отримати дозвіл на будівництво, і тільки потім зводити будівлю. Однак на практиці набагато частіше спочатку роблять прибудови, а потім їх легалізують. Якщо приміщення не узаконити, воно вважається самобудом. Провести юридичну процедуру (продаж, дарування та інші) квартири з такою прибудовою буде складніше.
Багатоповерховий будинок може містити різні типи прибудов. Від цього залежить оформлення та перелік необхідних документів. Основні види:
Якщо додаткова площа не оформлена на власника чи співвласників, то це є незаконна прибудова до багатоквартирного будинку. У такому разі рекомендується якнайшвидше розпочати процедуру.
Узаконення прибудови пов’язане зі складнощами, оскільки будинки біля багатоквартирних будинків на фундаменті складно легалізувати. Загалом процедура складається з таких етапів:
Так як прибудова займає частину ділянки біля будівлі, яка є власністю всіх власників багатоквартирного комплексу, у процесі легалізації є багато нюансів і без допомоги професіоналів важко обійтися.
Почати будівництво, отримавши на це дозвіл від регулюючого органу, практично неможливо. В Україні є закон «Про регулювання містобудівної діяльності». Відповідно до нього, узаконити будівництво перед його початком може лише та людина, яка орендує або є власником ділянки землі біля будинку, на якому проводитиметься забудова.
Якщо потрібно зробити самовільну та незаконну прибудову, що виходить із квартири у багатоповерховому будинку, отримати на це дозвіл буде неможливо. Земля, що під вікнами квартири на 1 поверсі, не належить власнику квартири. Вона є власністю всіх мешканців багатоквартирного комплексу – це називається кондомініум. Тому узаконити прибудову до багатоквартирного будинку в Україні легше після її зведення.
Щоб внести якісь зміни до кондомініуму, у тому числі й зробити прибудову, необхідно отримати згоду всіх сусідів. Це потрібно запевнити документально, щоб у подальшому не виникало претензій і суперечок.
Також важливо зробити так, щоб нова будова не перекривала вільні входи та виходи, проїзд машин, не загороджувала огляд із вікон і не заважала сусіднім будівлям. Наприклад, якщо є ще один багатоповерховий комплекс поруч, прибудова не повинна перекривати огляд його мешканцям. Враховуються й інші умови, такі як прикриття лінії електропередач
Узаконити внесені до багатоквартирного будинку зміни буде можливо лише за наявності таких документів:
паспорт;
ідентифікаційний код;
технічний паспорт на будівлю;
право власності на нерухомість, до якої робиться прибудова.
Якщо власників біля приміщення, до якого прилаштовується додаткова площа, кілька, оформлення проводиться лише за наявності документів усіх цих людей. Інакше це буде незаконна прибудова до будинку.
Конкретну вартість виділити складно, оскільки ціна формується із різних чинників. На те, скільки коштує правильно узаконити прибудову, впливають такі умови:
Зазвичай, вартість починається від 25 000 грн. Процедура триває близько 1 місяця.
Якщо у вас є прибудова до багатоквартирного будинку і вам потрібно її узаконити, без юридичної допомоги не обійтися. Багатоповерховий будинок має масу нюансів, які можуть стати на заваді зробити самовільну прибудову. Але процес може бути для вас легким і безпроблемним, якщо ви звернетеся за допомогою до нашої компанії.
У нас ви отримаєте:
безкоштовні консультації та відповіді на запитання;
укладання офіційного договору про співпрацю;
можливість перекласти на нас відповідальність за збирання всіх документів;
поетапну оплату послуг, щоб полегшити фінансове навантаження.
Таким чином наші клієнти отримують легальну допомогу. Ми оформляємо прибудови, навіть якщо вони зведені біля багатоквартирного будинку. Документи ми оформляємо відповідно до чинного законодавства України. Оплата тільки за реальні дії наших фахівців, а не за консультацію. Першу консультацію ми можемо провести за телефоном. Це буде безкоштовно.
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.