Прибудовою називають додаткову частину будівлі, яка не відноситься до нерухомої конструкції приватного будинку. Часто вона має з основним будинком (з приватним будинком) одну або кілька загальних стін. Щоб після будівництва не було проблем із цією площею, потрібно узаконити прибудову.
Функції у таких будівель можуть бути різні, їх використовують як житлові і нежитлові приміщення, опалюють і не опалюють (якщо це веранда, наприклад). Також є конструкції, що не потребують фундаменту та незначно змінюють параметри будинку. Їх називають не капітальними, і на їхнє будівництво дозвіл не потрібен.
Щоб правильно узаконити прибудову до будинку, необхідно: зібрати пакет документів, звернутися до суду, щоб забрати ухвалу, відповідно до неї ввести об’єкт в експлуатацію або звернутися до бюро реєстрації нерухомості та забрати право власності через нього.
Тільки після того, як людина отримує право власності без згоди сусідів, вона може розпоряджатися ділянкою та всіма об’єктами на ньому за своїм бажанням. Якщо узаконити прибудову до будинку правильно, то проблем із подальшим продажем чи даруванням в Україні не буде. З незаконною самовільною спорудою це неминуче.
Рішення про будівництво власник будинку, де буде нова будівля, може приймати самовільно. Необхідні для цього документи оформлюють одним із таких способів:
звернутися до суду, дочекатися рішення;
оформити все через процес реконструкції будинку.
Найчастіше узаконити прибудову, що стоїть окремо від приватного будинку, можна без суду. Це реально, коли власник один або у співвласників немає претензій, перешкод.
На сьогоднішній день узаконити прибудову до будинку можна по-різному. Процес трохи відрізняється, залежно від площі приміщення. Умовно виділяють 3 способи. Розглянемо кожен із них.
Отже, якщо нове приміщення має площу менше 300 кв.м., можна оформитися за цією процедурою. Це стосується споруд, прибудованих до житлового будинку в період з 05.08.1992 до 09.04.2015.
Щоб такий об’єкт зробити законним, потрібна амністія. Зустрічається інша назва – будівельна амністія. Що потрібно зробити:
Отримати технічний паспорт (взяти необхідно в уповноваженого інженера).
Зареєструвати декларацію про володіння.
Піти в бюро нерухомості.
Зареєструвати право власності.
Узаконити прибудову в такий спосіб найпростіше, тому що для нього потрібна найменша кількість документів.
Це стосується самовільних споруд та прибудов, які були зведені після 5 серпня 1992 року. Загальний процес має такий порядок:
Отримати ескіз забудови (креслення із малюнком прибудованого будинку).
Отримати будівельний паспорт.
Отримати повідомлення про те, що будівництво розпочалося.
Оформити технічний паспорт.
Взяти декларацію про те, що багатоквартирний будинок готовий здаватись в експлуатацію.
Зареєструвати право власності.
Узаконити прибудову означає отримати на неї право власності за правильною процедурою, останній етап якої завжди проходить в бюро реєстрації нерухомості.
Для таких випадків існує схожа послідовність дій, але деякі етапи відрізняються. Необхідно пройти таку процедуру:
Далі, щоб завершити узаконення прибудови до приватного будинку проводяться ті ж етапи, що і в попередньому варіанті.
Ще один спосіб зробити прибудову легальною в Україні — через суд, де можна отримати відповідну ухвалу. Це можна зробити без підтвердження введення будівлі в експлуатацію.
У такому разі суд видасть ухвалу та встановить процедуру введення будівлі в експлуатацію. Коли власник будинку виконає вимоги суду, він отримує право власності.
Щоб узаконити прибудову, важливо заздалегідь подбати про повний пакет документів. Без нього процедуру просто не розпочнуть. Необхідні документи:
документи, що підтверджують особу (паспорт та ідентифікаційний код), якщо співвласників будинку або ділянки, де буде будівництво, кілька, то документи має надати кожен;
право власності на землю та будинок, біля якого буде нова споруда;
технічний паспорт чи креслення майбутнього будівництва (що є).
З цими документами можна звертатися до відповідних інстанцій для початку легалізації.
Узаконити прибудову – не безкоштовний захід. Точну суму назвати складно, оскільки ціна формується із кількох факторів. Людина платить за оформлення документів, необхідних для розширення площі. Фактори, що впливають на ціну:
де знаходиться прибудова чи балкон;
коли він був збудований;
площа будинку, до якого прилаштовується добудова;
наявність технічних паперів.
Якщо якихось паперів не вистачає, їх потрібно буде оформляти, а це займе додатковий час і кошти.
Узаконити прибудову потрібно обов’язково, тому що незаконна самовільна будова загрожує власнику штрафом. Крім того, якщо все оформити правильно, то будинок додатково захищений законом. Але сучасний процес легалізації в Україні може легко заплутати.
Щоб полегшити завдання існує наша компанія. У нас клієнтам надається:
Ми можемо правильно узаконити прибудову, щоб ви не витрачали час і не розбиралися у складних процедурах. Телефонуйте нам або замовляйте зворотній дзвінок – консультація абсолютно безкоштовна.
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.