Власники нерухомості часто ставлять собі за мету добудувати будинки, квартири, комерційні приміщення, магазини та багато іншого. Одним із варіантів вирішення цієї проблеми є добудова (розширення) певної кімнати, балкона, лоджії та іноді навіть цілого магазину чи офісу. Насправді побудувати таке приміщення зазвичай нескладно, а от узаконити прибудову до магазину — не завжди просте і швидке завдання.
Крім того, узаконення прибудови до магазину обов’язкове, навіть якщо ви створюєте ідеальні побутові умови і використовуєте тільки правильну технологію будівництва. На відміну від перебудови або невеликих внутрішніх реконструкцій магазину, легалізація прибудов відноситься до будівельних робіт і тому потребує великих зусиль та великої кількості складних юридичних документів для схвалення.
Щоб узаконити прибудову до магазину, ви можете звернутися до нашої компанії для отримання кваліфікованої допомоги!
Узаконити прибудову до магазину непросто, оскільки процес включає кілька довгих і важких кроків. Деякі необхідно розширити для збільшення площі житла або покращення умов проживання. У будь-якому випадку будівництво такої конструкції потребує її офіційної реєстрації. Згідно з українським законодавством, прибудови до магазинів можуть бути легалізовані до початку будівництва або після завершення всіх робіт. Розберемося в тонкощах цього процесу.
Що можна віднести до розширень об’єкта для узаконення? Прибудова до магазину — це збудована споруда, яка примикає до стін будівельної конструкції і буде розташовуватися за межами її основної площі. Може бути житловою чи нежитловою, основне призначення об’єкта – розширення площі. Це може бути гараж, літня кухня, веранда, лазня, мансарда, вітальня чи тераса, магазин.
Перш ніж приступити до роботи та програми проектування важливе розмежування: що відноситься до прибудови, а що до житлового простору. Прибудови до магазину можливі не лише у будинку, а й у квартирі.
Складність та поетапність узаконення прибудови до магазину залежать від багатьох факторів:
дата побудови споруди;
капітал (наприклад, прибудови некапітального типу до магазину можуть зводитись до будівель без офіційних документів);
який об'єкт будуватиметься, розмір, його розташування.
Подальші дії легалізації прибудови до магазину пов’язані від усіх наведених вище параметрів. Легалізація складається з кількох послідовних етапів:
Основне право реєстрації підтверджує право власності (постановою Кабінету Міністрів №1127).
Оформлення продажу прибудови до магазину неможливе без документів, що підтверджують право власності на земельну ділянку та основну будівлю. Також знадобиться код та паспорт власника об’єкта нерухомості.
Якщо будинок збудований після квітня 2015 року, а площа перевищує 300 квадратних метрів, то процедура значно ускладнюються. Потрібний повний комплекс робіт.
Частка прибудов залежить не лише від побажань держорганів та самих власників. Мешканці також мають брати участь у цьому процесі.
Додати прибудову до магазину в житловому будинку простіше, ніж у багатоквартирному будинку. Тут буде лише дві ситуації:
В Україні з 2019 року реалізується програма будівельної амністії на самобуд, яка допоможе зареєструвати прибудови до магазинів у спрощеному та оперативному порядку. Ці правила поширюються і на житлові, дачні чи садові будинки.
В інших випадках процедура легалізації прибудови до магазину є загальною. Для будинків до 500 кв.м порядок дій такий:
Коли всі кроки виконано, вам просто потрібно зареєструвати право власності. Для об’єктів площею від 300 до 500 кв буде додатковий етап, який виконується після отримання технічного паспорта. Важливою є наявність договору, що підтверджує участь у міській чи сільській інфраструктурі.
Прибудови до багатоквартирних будинків та магазину можна розміщувати лише під час їх будівництва. Далі все стандартно: готується проект, свідоцтво про реєстрацію, підтвердження готовності об’єкта до експлуатації та оформлення декларації на власність.
Зазвичай спочатку створюється розширення пристройки до магазину, а потім проводиться формальний етап. Легалізується за амністією, якщо об’єкт збудовано до квітня 2015 року. Для цього необхідно розробити технічний паспорт, підготувати технічний звіт (якщо площа понад 100 квадратних метрів), зареєструвати акт про введення об’єкта в експлуатацію та продовження права власності. Якщо будівлю збудовано пізніше, застосовується загальна схема.
Рекомендуємо звернутися до наших професіоналів. Вони допоможуть узаконити прибудову до магазину швидко та надійно!
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.