Питання про те, як узаконити реконструкцію нежитлового приміщення, найчастіше постає у підприємців та юридичних осіб. Вони можуть планувати відкриття нових торгових точок або будь-якого іншого об’єкта комерційного призначення в житловому будинку. Це масштабні будівельні роботи, які потрібно заздалегідь спланувати.
Щоб узаконити реконструкцію нежитлової будівлі, необхідно розробити проект, отримати технічний нагляд, зареєструвати початок робіт та декларацію про готовність об’єкта, задокументувати права власності.
Перед початком роботи необхідно визначити, який тип будівництва вам потрібний. Основна відмінність перепланування від реконструкції полягає у масштабах запланованих робіт. Також значно відрізняється процес одержання документів, що узаконять проведення будівництва нежитлового приміщення. Ось на що варто звернути увагу:
Перепланування. Несучі стіни залишаються без змін. Немає потреби отримувати дозвіл на будівництво. Після проведення перепланування потрібно оновити документи із зазначенням змін.
Реконструкція. У цьому випадку чіпатимуть несучі стіни приміщення. У плані також може бути зміна мережі та збільшення геометрії. Для такої роботи необхідно отримати дозвіл на будівництво.
У разі реконструкції нежитлового приміщення можна не тільки змінити розташування несучих стін. У проекті також допускається планування нових віконних та дверних отворів, організація прибудов або добудов. Допускається повна зміна функціонального призначення. Зауважте, що самовільна підготовка проекту нежитлового приміщення може бути реалізована не належним чином.
Такі будівельні роботи можуть супроводжуватися збільшенням поверховості чи площі приміщення. Тому так важливо отримати дозвіл та узаконити реконструкцію нежитлової будівлі.
Необхідно підготувати такі документи:
папери, що підтверджують право власності на нежитлове приміщення;
технічний паспорт на проведення реконструкції, якщо він є;
фізичним особам потрібно надати ідентифікаційний код та паспорта усіх власників нежитлового приміщення;
юридичним особам необхідно підготувати установчі документи.
Зверніть увагу! Якщо у объекта кілька власників, зробити реконструкцію нежитлового приміщення можна лише за взаємною згодою. Якщо хтось не підтверджує свою згоду, питання можна вирішити в суді. В іншій ситуації самовільна робота вважатиметься незаконною.
Розпочати процес та підготовку до реконструкції житлової будівлі можна лише за наявності всіх паперів. Після цього власник може зробити запит на розробку індивідуального проекту. Це проектна документація, яка дозволяє розпочати будівельні роботи. Важливо розуміти, що необхідно узгодити проект у відділі архітектури за місцем проведення реконструкції. А також отримати позитивну відповідь від державних експертів.
У нашій компанії допоможуть зібрати список потрібних документів. А також отримати необхідні дозволи на законний старт будівельних робіт нежитлового об’єкта.
Ціна формується з урахуванням наступних моментів:
У середньому тривалість оформлення може становити від 3 до 6 місяців
Узаконити реконструкцію нежитлового приміщення обов’язково потрібно. Якщо цього не зробити, можна отримати штраф, розмір якого може досягати до 100 мінімумів доходів за повторне порушення. Великі штрафи можна сплатити у тому випадку, якщо будівництво розпочалося без попередження і нежитлове приміщення було введено в експлуатацію.
Якщо не узаконити реконструкцію нежитлового приміщення, то власник не може претендувати на можливість законної здачі в оренду, продаж, обмін і навіть передачу у спадок.
Будь-які реконструкційні роботи передбачатимуть зміну площі, тому фактично можна втратити наявні документи власності. В органів не буде документації на володіння фактичного нежитлового приміщення з усіма його змінами у плануванні. Таку невідповідність відразу буде видно при складанні технічного паспорта, який необхідно оновлювати протягом року.
Не рекомендуємо самовільно займатися цим питанням. Наша компанія готова надати комплексну допомогу у вирішенні ваших завдань. Професійні юристи підтримають і допоможуть вирішити будь-які питання, пов’язані з узаконенням реконструкції нежитлового приміщення.
Переваги співпраці з нашими експертами:
консультація, яка дозволить визначитись із вашими цілями;
робота виключно за договором надання послуг;
можливість оплатити послуги частинами, а чи не відразу всю суму
отримання всіх документів із гарантією під ключ!
Набагато економніше звернутися за допомогою до досвідчених юристів, ніж самостійно вивчати сферу того, як узаконити реконструкцію нежитлового приміщення.
Якщо у вас залишилися питання – наші консультанти з радістю допоможуть їх вирішити!
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.