Будь-які зміни у житлі мають бути узаконені та документально підтверджені. Коли житлова площа розширена за допомогою прибудови (найчастіше це роблять мешканці 1 та 2 поверхів), то таке житло вважається реконструйованим та має бути відповідно оформлене. У такому разі необхідно обов’язково узаконити прибудову.
В Україні процедура може незначно відрізнятись, залежно від характеристик та нюансів будови. Щоб узаконити існуючу прибудову, необхідно пройти технічну інвентаризацію, отримати техпаспорт на нове помешкання і потім зареєструвати право власності.
Розібратися в цьому буде легко за допомогою юристів нашої компанії. Ви можете зв’язатися з ними безкоштовно, зателефонувавши нам.
Самовільна прибудова може бути балконом, лоджією або повноцінним житловим приміщенням на землі, якщо квартира розташована на першому поверсі. Самовільна означає побудована без дозволу. Більшість прибудов в Україні вважають самовільними.
Дозвіл із таких органів як ЖЕК чи ОСББ не вважається достатнім, щоб прибудова вважалася законною. Тому потрібно звернутися до фахівця, щоб знайти найкращий шлях узаконення.
Узаконити прибудову до квартири на землі, на практиці, легше після того, як вона побудована. Тому що такі будівлі мають бути на фундаменті, а його потрібно розташовувати безпосередньо на землі, яка знаходиться у володінні всіх мешканців будинку, а не лише власника квартири.
Для початку доведеться отримати схвалення сусідів, домовитися з обслуговуючою компанією, а також звернутися за дозволом до Департаменту будівництва та міського планування.
Але для тих прибудов до квартири, які вже існують, процес реєстрації коротший:
Підготовляється технічна інвентаризація.
На квартиру із новою площею видається новий технічний паспорт.
Власник квартири збирає пакет документів та подає заявку про надання права власності у міському реєстрі.
Щоб оформлення пройшло успішно, важливо зібрати всі необхідні документи, тому краще звернутися до юристів за допомогою. Якщо робити все самостійно, високий ризик помилки, яка коштуватиме часу, грошей, а можливо й успішності всього процесу.
Якщо квартира вже має балкон, то розширення його розмірів (по підлозі) до 30 см у довжину та ширину не вважається суттєвим. У такому разі дозвіл не потрібен. Однак, якщо вам потрібна нова прибудова до квартири, наприклад, на 1 поверсі, які взагалі не мають балконів, необхідно отримати письмову згоду всіх сусідів на таку споруду, отримати дозволи від управління містобудування та обслуговуючої компанії.
Після цього потрібно скласти план прибудови та подати до органу містобудування повідомлення про те, що будівництво почалося.
Але є важливий нюанс, щоб узаконити все правильно: зробити прибудову до квартири з фундаментом, отримавши на це дозвіл, не можна. Все тому, що існує закон, згядно з яким будувати на ділянці землі може тільки її власник або орендар. Земля біля квартири на першому поверсі не є власністю власника житла. В Україні, як і в багатьох інших країнах, ця ділянка вважається загальною для всіх мешканців будинку (такий тип володіння називають кондомініум).
Роблячи прибудову до квартири, дуже важливо зважати на думку сусідів. Адже у разі їхнього невдоволення у вас будуть проблеми. Будь-який балкон, лоджія або додаткова кімната повинні бути узгоджені.
Важливо, щоб нова площа не заважала огляду сусідів, пересування транспорту, входам та виходам і не завдавала іншого дискомфорту, який може призвести до судових розглядів та суперечок.
Власник майбутньої прибудови повинен надати пакет документів, якщо хоче узаконити розширення площі шляхом добудови. Якщо власників у житла є кілька, то потрібні документи кожного з них. Базовий набір включає:
паспорт;
ідентифікаційний код;
техпаспорт на об'єкт;
документ про право власності на квартиру.
З цими документами можна розпочинати процес, щоб узаконити прибудову до квартири в Україні. Розібратися, що робити далі, допоможе юрист.
Скільки коштує узаконити прибудову залежить від деяких факторів. Початкова ціна — 25 000 грн. Вона включає оформлення всіх документів, отримання дозволів. У середньому узаконення займає 1 місяць, якщо не виникає форс-мажорів.
На ціну впливає розташування об’єкта, його площа, наявність документації, а також відповідає будівництво будівельним нормам і правилам чи ні. Чим більше проблем із документами, тим більше часу та коштів доведеться витратити, щоб узаконити прибудову до квартири.
Розібратися і узаконити прибудову до квартири самому практично нереально. Доведеться спочатку вивчити всі нюанси, витратити багато часу в державних організаціях, стояти в чергах. Власникам нерухомості та прибудови із самовільними спорудами найкраще найняти експерта для узаконення додаткового приміщення. Зробити це можна у нашій компанії.
Що ми пропонуємо:
Завдяки допомозі наших юристів ви правильно оформите прибудову і надалі без проблем зможете продати, подарувати або здати в оренду квартиру. Для першої безкоштовної консультації зв’яжіться з нами по телефону.
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.