Мансарда — це найвищий поверх будівлі. Зазвичай вони не використовуються для житла, але за бажання з них можна зробити житлову площу, оформивши все належним чином. Це можливо, якщо будинок є приватний або багатоквартирний. У будь-якому випадку таке приміщення вважається прибудовою, і його потрібно оформити згідно із законом.
Щоб узаконити мансарду у приватному будинку чи квартирі, спочатку збирається згода всіх співвласників нерухомості, потім отримується дозвіл на початок будівництва, після чого потрібно повідомити державні органи про здачу будівлі в експлуатацію, і лише потім можна приватизувати площу. Процес може відрізнятися залежно від місця розташування мансарди (приватний будинок або багатоквартирний).
Приміщення на верхньому поверсі може вважатися незаконним, навіть якщо будинок або квартира оформлені правильно.
Якщо мансарду, побудовану самостійно, ніяк не оформити або зробити це неправильно, можна зіткнутися з такими проблемами:
знесення конструкції, якщо вона відповідає нормам і не проходить експертизу;
проблеми з продажем нерухомості (буде складно з юридичної точки зору продати будинок чи квартиру);
проблеми з передачею нерухомості у спадок, здаванням в оренду тощо.
По суті, маючи право власності на будинок чи квартиру, людина не матиме такого права на верхнє приміщення.
Тому узаконення мансарди такий важливий і необхідний процес.
В Україні є кілька законів, відповідно до яких регулюється будівництво та оформлення мансард. Враховуються такі акти як Закон «Про регулювання містобудівної діяльності», постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання виконання підготовчих та будівельних робіт» та «Про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».
Враховуючи, що в процесі додавання мансарди на приватний будинок чи квартиру та подальшого її оформлення є безліч нюансів, найкраще звертатися до юристів за допомогою: вони вирішать всі питання замість вас та допоможуть отримати право власності на додаткову площу.
У випадках, коли будинок багатоповерховий, у ньому живе багато людей, кожен із яких є власником лише своєї квартири.
Горищні приміщення (де і розташовується мансарда), відносяться до комунальних. Тому самовільно збудовану мансарду без спеціальних дозволів не можна вважати законною.
Що потрібно власнику квартири, щоб зробити мансарду для особистого використання:
1
дозвіл на будівництво мансарди від усіх власників квартир (письмовий);
2
угоду з домовласником для проведення таких робіт;
3
передпроектна пропозиція (або ескізний проект, як його ще називають);
4
проект, складений архітектором;
5
документи, що підтверджують проведення авторського та технічного нагляду;
6
повідомлення про початок будівельних робіт;
7
технічний паспорт;
8
договір участі власника квартири у будівництві;
9
витяг з реєстру нерухомості.
Для отримання всіх необхідних документів слід звертатися до БТІ та інших державних органів.
Також важливо, щоб приміщення пройшло експертизу.
Потрібно переконатися, що будинок витримає навантаження та ремонтні роботи. Допомогти орієнтуватися у порядку дій допоможуть юристи нашої компанії.
Будь-які доповнення, яким піддається приватний будинок, потребують узаконення. Документи потрібно переоформлювати, щоб надалі не було проблем із нерухомістю та можна було повноцінно розпоряджатися своєю власністю.
Як узаконити збудовану мансарду в приватному будинку залежить від того, яких розмірів сам будинок. Якщо його площа не перевищує 500 кв.м, то потрібні будуть такі документи:
Якщо ж будинок має площу понад 500 кв.м, то додатково потрібно буде надати топографічну карту місцевості, де знаходиться приватна оселя, передпроектну пропозицію та інші документи. Зібрати їх без належних знань буде складно, тому краще звертатися до юридичних компаній за допомогою — так ви нічого не пропустите.
Якщо ж планується перебудувати нежитлову будівлю, документи та порядок оформлення можуть трохи відрізнятися.
Крім того, що саме будівництво потребує фінансових вкладень, за оформлення документів на будинок з мансардою також потрібно платити. Вартість може відрізнятися залежно від того, де розташований об’єкт будівництва, яка буде площа мансарди і чи є у власника всі необхідні для початку документи, чи їх потрібно оформити.
Початкова вартість становить 20 000 грн, але сума може змінюватись, оскільки розраховується індивідуально.
Якщо у вас є приватна оселя і ви хочете зробити мансарду або вже її збудували, потрібно правильно все узаконити і отримати на руки всю необхідну документацію. У цьому вам допоможуть юристи нашої компанії. Також, якщо місцем будівництва є багатоквартирний будинок, ми допоможемо все оформити.
У нас ви отримаєте безкоштовну консультацію, під час якої ви можете зрозуміти з чого почати. Невеликий будинок з мансардою узаконити простіше, ніж прибудову до квартири на верхньому поверсі, але ми можемо вирішити навіть найскладніші ситуації.
З нашими клієнтами ми укладаємо договір, за яким вам буде зрозуміло, за що ви платите і яку суму. Ми приймаємо поетапну оплату, якщо вам це зручніше.
Також ми оформляємо всі документи на приватний будинок з мансардою під ключ, завдяки чому ви швидко отримаєте підтвердження, що ви є повноправним власником своєї власності.
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.