Узаконення гаража в Україні має безліч нюансів щодо порядку процедури та пакету документів, необхідних для отримання права власності. Наприклад, якщо це стара будівля (збудована до 1992 року), і вона розташовується не біля багатоквартирного будинку, а біля приватного будинку, дачі, садового будиночка або в гаражному кооперативі, то вам пощастило. На таку споруду можна одразу отримати право власності без проходження процедури введення будівлі в експлуатацію.
Однак гараж, збудований біля багатоквартирного комплексу, узаконити набагато складніше. Неможливо отримати дозвіл на будівництво на подвір’ї такого будинку, не можна отримати право власності на землю, де буде передбачувана будівля. Вся земля, що знаходиться у дворі багатоквартирного комплексу, відноситься до кондомініуму. Тобто належить усім мешканцям комплексу. Якщо виділити ділянку для гаража одного з мешканців, це буде обмеженням прав інших власників.
Щоб узаконити гараж правильно, потрібно спочатку зібрати пакет документів, який залежить від особливостей будівлі та його розташування, потім ввести об’єкт в експлуатацію, подавши декларацію в орган ДАБК, а вже після цього оформити право власності.
Виходить, що узаконити гараж досить складно. Ця процедура вимагає врахування всіх нюансів та передбачливості, а також уважного збору документів. Щоб зробити все правильно, радимо звернутися до фахівців нашої компанії. Вони допоможуть оформити так, щоб це не суперечило закону.
Навіть гараж на своїй земельній ділянці слід узаконити. У власника мають бути документи на гараж у дворі. Це показує, що він має право власності на цей будинок, отже, він більш захищений законом і може розпоряджатися цим майном, як захоче.
Якщо ж документів немає, то людина не зможе продати самобуд, подарувати, передати у спадок. Крім того, власник без документів в Україні може отримати штраф за самовільне будівництво на земельній ділянці. Це буде набагато дорожче, ніж правильне узаконення всіх паперів на землю і будівництво.
Зазначимо, що це не є актуальним, якщо гараж металевий. Він не є об'єктом нерухомості, тому не визначається як самобуд.
Якщо гараж у дворі вже існує, але документів на нього немає, рекомендується якнайшвидше узаконити гараж та уникнути проблем із законом.
Якщо гараж металевий, він не є капітальною конструкцією, і реєстрація права власності не потрібна. Потрібні лише документи на землю під ним. А ось для капітальних споруд у дворі будинку чи гаражному кооперативі потрібно пройти загальну процедуру. Можна зробити це через суд чи державний реєстр.
Щоб узаконити гараж, уже збудований, в Україні існує кілька процедур, і яка з них підійде у конкретному випадку, допоможе визначити юрист. Крім етапів реєстрації відрізняється і пакет необхідних документів.
Для приватного гаража, розташованого на земельній ділянці біля житлового будинку або садового будиночка, потрібні такі документи:
Ескіз та техпаспорт надаються по можливості, якщо вони є.
Для будівлі, яка розташована в гаражному кооперативі, необхідно зібрати:
У довідці, яку видасть гаражний кооператив, має бути зазначений рік побудови гаража, а також підтверджено, що ви сплатили внески за будівництво. Варто відзначити, що бути членом гаражного кооперативу та користуватися будинком та узаконити гараж, ставши його власником – різні речі. Поки гараж не приватизовано, продати його не можна. При цьому права на землю залишатимуться у кооперативу, навіть якщо ви приватизували будівлю.
Гараж, що розташований у дворі багатоквартирного комплексу, реєструється за наявності таких документів:
Також потрібно надати рішення виконкому районної ради щодо дозволу будівництва такого гаража. Якщо земля, де розташована споруда, знаходиться у володінні чи оренді у міської влади, то її приватизація залежатиме від рішення адміністрації.
На практиці найпростіше узаконити гараж на своїй земельній ділянці, яка знаходиться у дворі приватного будинку. Коли на землю є право власності, спочатку законно побудувати та приватизувати гараж можна швидко та без проблем.
Ціна на те, щоб узаконити гараж чи самовільну споруду, починається від 12 000 грн, але може змінюватись, залежно від того, де розташований гараж (на подвір’ї будинку чи в кооперативі), яка у нього площа та інших нюансів. Також на це впливає наявність усіх документів для реєстрації. Якщо якихось паперів не вистачає, на їхнє оформлення доведеться витратити додаткові гроші.
Допомогти приватизувати гараж вам може наша компанія. Ми зробимо все можливе, щоб заощадити ваші кошти та час.
Ви можете звернутися до нас, щоб отримати відповіді на свої запитання та правильно узаконити гараж. Перша консультація безкоштовна, тому ви можете запитати, як реєструвати металевий гараж або капітальну споруду, розташовану в кооперативі, дворі багатоквартирного будинку або на власній земельній ділянці.
У нашій компанії укладається договір на надання послуг. Ви платите лише за те, що отримуєте. Ми попереджаємо про можливі складнощі та затримки. Наші юристи перебувають на зв’язку з клієнтами, збирають весь пакет документів та повністю супроводжують їх до моменту отримання прав власності.
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.