Багато квартир в Україні потребують додаткового корисного простору через свою невелику площу — балкону. Проте, мешканці перших поверхів не можуть додати балкон до своєї квартири, коли їм заманеться. Для цього потрібно мати дозвіл на будівництво та відповідно до сучасного законодавства узаконити прибудову.
Процедура відрізнятиметься залежно від умов. Якщо балкон без фундаменту, то його узаконити набагато простіше, швидше і дешевше, адже в такому разі він не торкається земельної ділянки (підвісні конструкції не потребують фундаменту). А ось будівництво на першому поверсі оформляється інакше.
Щоб зробити балкон на 1 поверсі, спочатку потрібно отримати дозвіл на реконструкцію, і тільки потім починати будівництво. Після цього оформляється новий техпаспорт та заповнюється документ про введення нового об’єкта в експлуатацію. Останнім етапом оформляється право власності.
Будівництво прибудованого балкона відбувається відповідно до загальної процедури реконструкції будівлі. Власник квартири на першому поверсі повинен мати такі папери, щоб без проблем узаконити майданчик:
згода від органу місцевої виконавчої влади, ОСББ (об'єднання співвласників) та сусідів;
дизайн-проект балкона (його потрібно затвердити у будівельній організації);
технічний паспорт на балкон (замовляється, коли будівництво закінчено);
виписки про реєстрацію права власності на прибудову (з держреєстру).
Точний алгоритм дій складно описати. У цьому вам допоможуть майстри, які проведуть вас від початку до кінця. Самостійно пройти легалізацію балкона – трудомісткий та заплутаний процес
Додавання майданчика до своєї квартири у вигляді балкона без попередніх дозволів погано позначиться на бюджеті власника. За самовільне будівництво покладається штраф, уникнути його неможливо.
Щоб узаконити балкон на 1 поверсі в такому випадку, проводиться та сама процедура, але деякі етапи пропускаються.
Для початку процедури в Україні збирається базовий пакет, куди входить:
ідентифікаційний код;
паспорт;
право власності на квартиру;
технічний паспорт.
Важливо, що їх мають надати усі власники нерухомості.
Додатковий прибудований майданчик у вигляді балкона, що виходить із кімнати, вирішує багато проблем мешканців. І якщо її немає – це незручно. Щоб її узаконити, потрібен дозвіл на будівництво. Процес залежить від поверху, на якому планується будівництво. Для тих, хто живе вище за 1 поверх, процес простіше. Там не потрібен фундамент, і дозвіл у такому разі видається швидко та без проблем.
Мешканці 1 поверху стикаються з проблемами, щоб узаконити балкон. Тільки власник землі, де буде розташований фундамент балкона, може будувати на ній. У багатоквартирних будинках власниками такої ділянки є усі мешканці будинку, через що часто легалізувати будівництво складно.
У деяких ситуаціях в Україні дозволяється розширити майданчики балкона, що виступають зі стіни, без маси документів і дозволів. До них відноситься скління, перепланування та зміна розмірів до 30 сантиметрів у довжину та ширину. Відстань вимірюється по плиті підлоги.
Але якщо будівля є пам’яткою архітектури, то будь-які зміни мають бути узгоджені з відповідним органом, оскільки вони можуть вплинути на вигляд багатоквартирного будинку. Така самовільна прибудова потребує додаткової процедури легалізації.
Незаконне будівництво оподатковується штрафом. Платити його зобов'язані як фізичні, так і юридичні особи, які розпочали самобуд балкона без погодження, але розмір відрізняється:
фізичні особи - 50% від мінімального доходу, що не оподатковується;
юридичні особи - від 36 прожиткових мінімумів та більше;
приватні підприємці – такий самий штраф, як у юридичних осіб.
Також, балкон, збудований незаконно, не буде у повній власності у того, хто його збудував. Розпоряджатися такою нерухомістю повноцінно людина не зможе (продавати, здавати в оренду тощо).
Узаконити балкон на 1 поверсі — платна процедура. Якщо процедура є незаконною, у вас можуть бути проблеми. Ціна не фіксована та залежить від низки факторів. До них належить:
місце розташування балкону;
наявність необхідної документації;
дотримання норм та правил при забудові балкона (чи не було порушень);
відсутність перешкод та претензій з боку сусідів на балкон.
Щоб зібрати всі документи для узаконення балкона, в середньому доведеться витратити 14 днів (без урахування вихідних у державних організаціях). У середньому ціна легалізації починається від 22 000 грн, але ця сума може сильно змінюватися. Зверніть увагу на те, що незаконна процедура передбачає штрафи!
Незалежно від того, збудували ви балкон або тільки плануєте це зробити, допомога юристів буде необхідна. Оформити всі необхідні документи допоможуть вам фахівці нашої компанії. У нас ви отримаєте безкоштовну консультацію, можете зрозуміти, з чого розпочати і як саме буде проводитись ваша процедура легалізації.
Оплата за послуги проводиться вже за фактом їхнього надання. Ми працюємо з клієнтами за офіційним договором, тому ви можете не боятися обману.
Ми допомагаємо клієнтам з:
вирішенням складних ситуацій;
оформленням всіх документів одразу, під ключ;
прискоренням легалізації.
Перш ніж укласти договір про легалізацію балкона, ми пояснюємо, які ризики існують, щоб ви були готові до несподіваних поворотів. Завдяки послуги оформлення документів під ключ, вам не доведеться збирати документи самостійно, ми підготуємо їх самі та перевіримо, щоб пакет був повноцінним.
Ми пропонуємо адекватну ціну на послуги. Розуміючи, що всі мають різне фінансове становище, ми приймаємо поетапну оплату за конкретно виконані роботи. Ви почуватиметеся в безпеці.
Замовте дзвінок фахівця, щоб розібратися у нюансах своєї справи. Ця послуга абсолютно безкоштовна.
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.