Для будь-яких висотних будівель у великому місті є ризики прямих попадань блискавки. Це несе загрозу для здоров’я та життя людей у цій будівлі. Також удар блискавки може вивести з ладу техніку.
Фахівці «ВСЕ ЗАКОННО» допоможуть вам виконати проектування систем захисту від блискавки різних приміщень.
Проектування блискавкозахисту споруд може значно зменшити ризик загоряння та пошкодження, пов’язаних із ударом блискавки, а також забезпечити надійне електричне заземлення для ефективної роботи електроустаткування. Такий проект зазвичай виконують для багатоповерхових будівель, які потенційно можуть стати об’єктом влучення блискавки. Для будівель, які мають багато відкритих металевих елементів на даху, ризики ураження зростають. Також впливає багато природних факторів, таких як погодні умови місцевості, вологість повітря та інше.
Проектування заземлення стало невід’ємною частиною документації під час будівництва та реконструкції будівель. Це можуть бути багатоквартирні житлові будинки, об’єкти інфраструктури, виробництва та інше.
У багатьох бізнес центрах проектування блискавкозахисту має важливу роль, тому що в них можуть використовувати дороге електроустаткування, яке може миттєво вийти з ладу через стрибок напруги в системі. Наприклад – проектування систем захисту від блискавки та заземлення необхідні для комунікаційних центрів, провайдерів, бізнесу, пов’язаного з ІТ, банків, урядових будівель та інших об’єктів.
Окремо варто виділити проектування систем для приміщень виробництв, тому що в них може використовуватися дороге обладнання. Вихід із ладу такої техніки навіть на короткий проміжок часу може завдати серйозних фінансових втрат.
Тому проектування заземлення та блискавкозахисту дозволяє мінімізувати ці ризики. Проект будівель, оснащених захистом від попадання блискавки, дозволить заощадити багато грошей та забезпечити безпеку людей усередині споруд, що є пріоритетом для багатьох підприємств та організацій.
Важливо, що блискавкозахист та заземлення – це не одне й те саме, хоча в народі часто ці терміни плутають.
Проектування системи заземлення виконується після вивчення об’єкта. Першим відбувається збирання інформації. Щоб виконати проектування – виконується оцінка характеристик електроустаткування, тип ґрунту місцевості, де буде встановлена система заземлення та вимоги до безпеки і надійності системи.
Тип ґрунту важливий для створення заземлення, оскільки різні ґрунти мають різний питомий опір, що впливає на ефективність заземлення. Виконується проектування систем електродів. Вони повинні бути правильно розміщені та з’єднані із системою заземлення.
Також виконується проектування схем та документації для подальшого використання систем, їх обслуговування та модернізації. Контролюючі органи можуть перевіряти проект системи безпеки. Тому документація на заземлення і блискавковідвід має бути або у керівника, або у бухгалтера, або у відповідального за безпеку співробітника.
Проектування заземлення та блискавкозахисту необхідно для роботи різних виробничих споруд, оскільки відсутність таких систем впливає безпеку об’єкта. Контролюючі органи не зможуть дати дозвіл на роботу таких підприємств, оскільки без проекту заземлення ви порушуєте вимоги до протипожежної безпеки та «Закону про охорону праці». Хоча зараз в Україні накладено мораторій на перевірку, за наявності підстав або скарг на підприємство – перевірки можуть виконувати відповідні органи. Тому необхідно виконати проектування систем захисту.
Результатом роботи фахівців є проект внутрішньої та зовнішньої системи захисту. Також – проектування схем, креслень та описи систем. За допомогою цієї документації виконується будівництво блискавковідведення та заземлення.
Основна мета заземлення – це захист людей та електроприладів від стрибків напруги. Проектування блискавкозахисту спрямоване на запобігання пошкодження будівель та споруд від удару блискавки.
Проект блискавкозахисту передбачає встановлення блискавковідводу. Фахівці зі створення таких систем для будівель та споруд оцінюють усі ризики конкретного об’єкта. Визначається можливість удару блискавки в конкретній місцевості, а також потенційні наслідки для будівель.
Проектування систем блискавкозахисту передбачає вибір блискавковідводу. Це спеціальні стрижні, які служать для відводу розряду блискавки в землю, оминаючи будівлю. Вибір блискавковідводів залежить від висоти будівлі, її форми та навколишньої місцевості. Вони мають бути розміщені так, щоб забезпечити найкращий захист.
Для систем блискавкозахисту передбачається проект заземлення. Тому проектування блискавкозахисту будівель та споруд тісно пов’язане між собою, оскільки це є складовими єдиної системи захисту об’єктів.
Від моменту звернення до фахівців до отримання проекту заземлення та блискавкозахисту може пройти від кількох тижнів до кількох місяців. Все залежить від багатьох факторів. Насамперед – від технічного завдання.
Для вибору систем спочатку необхідно отримати від замовника конкретні цілі створення системи. Вивчається документація споруд та будівель, їх технічні характеристики, особливості систем електроенергії.
Також враховується бюджет для реалізації систем блискавкозахисту та заземлення, оскільки можна виконати проектування надійної системи, але вона буде надто дорогою для реалізації. Не завжди є потреба у дорогому обладнанні та проектуванні складних систем.
Тому проектування таких систем варто замовляти у професіоналів своєї справи.
Першим етапом є реєстрація в особистому кабінеті ВСЕ ЗАКОННО. Це займає близько хвилини часу.
Клієнт створює запит до підтримки та завантажує необхідні документи.
Експерти проводять аналіз ситуації та формують чіткий алгоритм дій для досягнення результату.
На основі аналізу ситуації формується комерційна пропозиція та виконується її обговорення з клієнтом.
Після погодження всіх деталей проекту підписуємо договір з гарантією на результат.
Реалізуємо проект згідно договору, сповіщаючи клієнта про хід виконання. По завершенню проекту передаємо повний пакет документів.